بیمه مسئولیت

Electrical safety training icon
Arc flash studies icon
Arc flash services icon
Arc flash resources icon

بیمه های مسئولیت

چنانچه در اثر فعالیت تولیدی و کاری ، یا در هنگام ساختمان سازی یا انجام طرح های عمرانی یا انجام حرفه خود به اشخاص دیگر صدمه ای بزنید به موجب قانون مسئول جبران خسارات واقع می شوید و این به معنی بدهی ناخواسته ای است که به ناچار ملزم به ادای آن هستید. و ممکن است توان مالی لازم را نداشته باشید. بیمه های مسئولیت مدنی کارگزاری رسمی بیمه نکوئی ، یاور شما در جبران چنین خساراتی است.

بیمه مسئولیت پزشکان و پیرا پزشکان.
بیمه مسئولیت حرفه ای کارفرما در مقابل کارکنان و پروژه های ساختمانی ، راه سازی ، ‌ سد سازی ، پل سازی و نظایر آن.
بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارگران برای واحدهای صنعتی ، تولیدی و خدماتی.
بیمه مسئولیت حرفه ای برای نگهداری آسانسور.
بیمه مسئولیت ناشی از وقوع حریق ، انفجار و یا ترکیدگی لوله آب و سرایت آن به همسایگان.
بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل داخلی.
بیمه مسئولیت مدیران و ناجیان غریق استخر.

مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان و اشخاص ثالث

این بیمه مسئولیت قانونی شخص حقیقی یا حقوقی ناشی از شغل کارفرما را در قبال
جرح بدنی کارکنان تحت پوشش قرار می دهد که شامل مشاغل صنعتی ، خدماتی و بازرگانی می باشد.
براساس این بیمه افرادی که در واحدهای صنعتی ، تولیدو یا در بخش خدمات فعالیت می کنند با خطرات و حوادث بسیار زیادی مواجه هستند که غالبا مسئولیت جبران خسارت ناشی از این حوادث برعهده کارفرمایان است. مثل: شکست ماشین آلات ، حوادث ناشی از عدم استفاده صحیح از ابزارآلات و ماشین های صنعتی ، عدم رعایت مسائل ایمنی ، برق گرفتگی ، آتش سوزی و خسارات مرتبط با خط تولید و انبارداری ، سقوط بالابرها و آسانسور و ده ها موارد مشابه دیگر از جمله خطرات و حوادثی هستند که هر کدام به نوبه خود می تواند خسارت مالی و جانی سنگینی برجای گذارند که اکثر مسئولیت جبران آننها بر عهده کارفرمایان است. این شرایط موجب شد تا شرکت های بیمه ای با ارائه این بیمه پاسخ مناسبی برای رفع نیاز کارفرمایان به انتقال ریسک ارائه دهند.

متصدیان حمل و نقل بین المللی

این بیمه مسئولیت متصدیان حمل و نقل را در قبال ارسال کنندگان و یا صاحبان کالا ناشی از فقدان و یا خسارات وارده به کالا که متصدی حمل و نقل براساس مواد ۳۷۷ الی ۳۹۴ قانون تجارت و به موجب بارنامه های صادره ، مسئول جبران آنها شناخته می شود را تحت پوشش قرار می دهد.

سازندگان ابنیه

این بیمه مسئولیت سازنده ساختمان را در مقابل صدمات جسمانی وارد به کارکنان که ناشی از وقوع حوادث حین کار باشد در محدوده مکانی مشخص جبران می نماید.از این بیمه بیشتر جهت ساخت و سازهای شهری دارای پروانه ساختمانی استفاده می شود.
پوشش این بیمه جبران هزینه های پزشکی و غرامت فوت و نقص عضو براساس دیه می باشد. مثلا چنانچه کارگری در حین انجام عملیات ساخت و ساز در اثر حادثه فوت نماید یا دچار نقص عضو گردد و سازنده ساختمان مسئول شناخته شود بیمه گر خسارت وارده را جبران می نماید.
ملاک محاسبه
حق بیمه ، مدت بیمه ، کل متراژ زیر بنا و تعداد طبقات ساختمانی در دست احداث می باشد و جهت فعالیتهای عمرانی مدت بیمه و ضریب نیروی کار شاغل در پروژه ها می باشد.

حرفه ای

هر فرد به تبع شغل و حرفه خود ممکن است خسارات جانی و مالی به افراد مرتبط با حرفه خود وارد نماید. بیمه‌های مسئولیت مدنی حرفه‌ای ضامنی برای جبران خسارات ناشی از شغل و حرفه افراد می‌باشند.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای پزشکان و پیراپزشکان

این بیمه‌نامه غرامت فوت و نقص عضو بیماران تحت معالجه ، مداوا ، مراقبت و سایر اعمال پزشکی و پیراپزشکی ناشی از مسئولیت پزشک یا پیرا پزشک را جبران می‌نماید.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران استخر و منجیان غریق در قبال شناگران

در این بیمه‌نامه خسارات جانی وارد به شناگران که ناشی از مسئولیت مدیر استخر یا منجیان غریق باشد جبران می‌گردد.منجیان غریق باید دارای کارت منجیگری معتبر از فدراسیون شنا باشند.اگر چه این بیمه نامه خسارت وارد به شناگران را جبران می نماید اما مدیر استخر می‌تواند جبران خسارات جانی وارد به منجیان غریق را نیز از بیمه‌گر درخواست نماید.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مسئول فنی بیمارستان‌ها ، کلینیک‌ها و درمانگاه‌ها

این بیمه‌نامه غرامت فوت و نقص عضو وارد به بیماران را که ناشی از تقصیر یا سهل‌انگاری مسئول فنی (در چهارچوب وظایف محوله از جانب وزارت بهداشت و درمان در محدوده بیمارستان) می‌باشد ، جبران می‌نماید. ادعاهای حقوقی علیه مراکز درمانی به علل عدم کارایی ، فقدان و یا نقص در امکانات پزشکی ، تجهیزات فنی ، تاسیساتی ، تغذیه نادرست در مدت مداوا ، جراحی و دوران بستری بیمار که منجر به خسارات بدنی بیماران گردد ، تحت پوشش این بیمه‌نامه خواهد بود.

بیمه مسئولیت مدیران مجموعه‌های ورزشی در قبال مراجعه‌کنندگان

این بیمه‌نامه خسارات جانی وارد به مراجعه‌کنندگان (ورزشکاران و افراد همراه) در محدوده مجموعه ورزشی ناشی از مسئولیت بیمه‌گذار را جبران می‌نماید. خسارات وارد به تماشاگران نیز تحت پوشش این بیمه‌نامه قرار دارد. شایان ذکر است خساراتی که مسئولیت آن بر اساس قانون بر عهده بیمه‌گذار نباشد ، تحت پوشش این بیمه‌نامه نیست.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای هتلداران و مدیران واحدهای اقامتی

این بیمه‌نامه خسارات جانی و مالی وارد به مسافران و میهمانان هتل یا واحد اقامتی ناشی از مسئولیت مدیر هتل یا واحد اقامتی را جبران خواهد کرد.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران شهربازی‌ها و مکان‌های تفریحی در قبال استفاده کنندگان از دستگاههای شهربازی


این بیمه‌نامه خسارات جانی شامل فوت و نقص عضو و هزینه های پزشکی وارد به استفاده‌کنندگان از امکانات شهربازی یا اماکن تفریحی که ناشی از مسئولیت مدیر مجموعه باشد ، را جبران می‌نماید.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران و مربیان مهدکودک‌ها در قبال کودکان


در صورت وقوع حادثه برای کودکان تحت مراقبت در مهدکودک ، که ناشی از مسئولیت مدیر مهدکودک و یا مربیان باشد ، خسارت وارده ، از طریق این بیمه‌نامه جبران خواهد شد.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مهندسین طراح ، محاسب و ناظر ساختمان

در این بیمه‌نامه خسارت جانی و مالی وارد به کارگران و اشخاص ثالث ناشی از مسئولیت حرفه‌ای مهندسین طراح ، محاسب و ناظر که دارای پروانه اشتغال از وزارت مسکن و شهرسازی باشند ، در حیطه فعالیت ساختمان‌سازی جبران می‌گردد.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای مدیران آژانس های مسافرتی


چنانچه برای افراد شرکت کننده در اردو یا تورهای سیاحتی و زیارتی ، حادثه‌ای رخ دهد و این حادثه ناشی از تقصیر یا سهل‌انگاری مدیر یا مسئول اردو یا تور باشد ، این بیمه‌نامه خسارات جانی وارد به زیاندیده را جبران می‌نماید.

بیمه مسئولیت حرفه‌ای شرکت‌های نصب و نگهداری آسانسور و پله‌برقی

در این بیمه‌نامه جبران خسارت‌های جانی وارد به سرنشینان آسانسور تحت پوشش می‌باشد منوط به اینکه مسئولیت بیمه‌گذار در حادثه رخ داده محرز گردد. علاوه بر شرکت‌های نصب آسانسور ، دارندگان آسانسور نیز می‌توانند این بیمه‌نامه را درخواست نمایند ، مشروط بر اینکه با یک شرکت ذیصلاح دارای قرارداد سرویس و نگهداری باشند.

بیمه های مهندسی

پروژهای عمرانی ، سازه های صنعتی و ساختمانی از ابتدای شروع عملیات ساخت و در تمام مدت نصب تجهیزات و ماشین آلات و همچنین در دوره آزمایش و راه اندازی تا تحویل موقت در معرض خطرات گوناگون و آسیبهای ناشی از وقوع حادثه و از بین رفتن سرمایه بوده و این احتمال نیز وجود دارد که پیمانکار و عوامل بیمه گذار در نتیجه سهل انگاری یا خطاهای انسانی باعث زیانهایی نیز به اشخاص ثالث گردند که قانونا مسئول شناخته شوند. برای رفع نگرانی بیمه گذاران و حفاظت منطقی از سرمایه گذاری انجام شده کارگزاری رسمی بیمه نکوئی با رعایت استانداردهای متداول در بازار جهانی بیمه ، انواع بیمه های مهندسی را به شرح زیر ارائه می نماید.

بیمه تمام خطر پیمانکاران C.A.R

پروژه های ساختمانی از تاریخ شروع تا زمان تحویل به کارفرما در مقابل هرگونه خسارت ناشی از هر حادثه همچنین خسارتهای مادی ، جرح ، صدمات بدنی وارده به اشخاص ثالث پاکسازی محیط و برداشت ضایعات تحت پوشش این بیمه قرار گیرد. بیمه تمام خطر پیمانکاران از جمله بیمه های تمام خطر می باشد ، به این معنی که تقریباً هرگونه زیان یا خسارت ناگهانی و غیر قابل پیش بینی که در طول مدت بیمه به اموال بیمه شده واقع در محل اجرای پروژه ساختمانی وارد شود مشروط بر اینکه به نحوی مشخص در بیمه نامه مستثنی نشده باشد تحت پوشش قرار می دهد که مهم ترین آنها عبارتند از:
الف: آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، سقوط هواپیما ، کاربـرد آب یا سـایـر اقـداماتی که به منظور اطفاء حـریق صورت می گیرد.
ب: سیل ، طغیان آب ، باران ، برف ، بهمن ، امواج عظیم دریا در اثر آتشفشان.
ج: هرنوع طوفان.
د: زمین لرزه ، نشست زمین ، لغزش زمین و صخره ها.
ه: دزدی ساده ، سرقت با شکست حرز.
و: اجرای ناصحیح کار ، عدم مهارت ، سهل انگاری ، اعمال توام با سوءنیت.
ز: ازبین رفتن یا خسارت وارد به مصالح ساختمانی ، ماشین آلات ساختمانی و لوازم و تجهیزات ساختمانی را که در حین حمل و نقل در محدوده اجرای پروژه ، انبار داری ، یا در هنگام سوارکردن یا پیاده کردن ماشین آلات به وقوع بپیوندد را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه تمام خطر نصب E.A.R

به منظور نصب تجهیزات و ماشین الات کارخانه وتاسیسات از هنگام تجهیز کارگاه تا پایان عملیات نصب وکارهای ساختمانی ، آزمایش و راه اندازی طرحهایی نظیر کارخانه های صنعتی و تولیدی ، نیروگاهها ، خطوط‌ انتقال نیرو ، تاسیسات‌مخابراتی‌وتلوزیونی ، ذوب اهن ، فولادسازی راه آهن ، خطوط لوله نفت وگاز ، پتروشیمی ، پالایشگاه و...این بیمه نامه صادر می گردد. بیمه تمام خطر نصب پوشش بیمه ای گسترده ای را فراهم می آورد این بیمه نامه نیز همانند بیمه تمام خطر مقاطعه کاران از جمله بیمه های تمام خطر می باشد که تقریباً هرگونه زیان یا خسارت ناگهانی یا غیر قابل پیش بینی که در طول مدت بیمه به اموال بیمه شده وارد می آید مشروط به اینکه به نحوی مشخص در بیمه نامه مستثنی نشده باشد را تحت پوشش قرار می دهد که مهمترین آنها عبارتند از: آتش سوزی ، صاعقه ، انفجار ، سقوط هواپیما ، همچنین خسارت ناشی از کاربرد آب و یا سایر اقداماتی که به منظور اطفاء حریق صورت می گیرد.

ـ سیل ، طغیان آب ، باران ، برف ، بهمن ، امواج عظیم دریا در اثر آتشفشان.
ـ هرنوع طوفان.
ـ زمین لرزه ، نشست زمین ، لغزش زمین وصخره ها.
ـ دزدی ساده ، سرقت با شکست حرز.
ـ خطاهائیکه در هنگام نصب صورت پذیرد.
ـ سهل انگاری ، عدم مهارت ؛ عدم تجربه ، اعمال توام با سوء نیت.
ـ اتصال کوتاه ، جرقه زدن ، ولتاژ بیش از حد.
ـ فشار یا خلا بیش از حد ، ازهم گسیختن در اثر نیروی گریز از مرکز.
ـ حمل و نقل اشیاء مورد نصب در محوطه نصب.

بیمه شکست ماشین آلات M.B) Machinery Break)

این بیمه نامه برای کارخانه ها در زمان بهره برداری صادر می شود و خسارات فیزیکی ، ناگهانی و غیر قابل پیش بینی تاسیسات و تجهیزات و دستگاهها تا ارزش جایگزینی شامل هزینه نصـب حـقوق و عـوارض گمرکی و هزینه حمـل بیمـه می شود.

بیمه تمام خطر سازه های تکمیل شده C.E.C.R

پروژه های مهندسی مانند سدها ، راهها ، پلها ، برجها ، طرحهای آبیاری و زهکشی و نظایر آن پس از اتمام عملیات و تحویل موقت به صاحبکار در دوره بهره برداری در معرض سوانح قراردارند که با این بیمه نامه اینگونه خطرات و سوانح طبیعی تحت پوشش قرار می گیرند.

بیمه تجهیزات پیمانکاری و ماشین آلات کارگاهی C.P.M

پیمانکاران می توانند ماشین آلات مکانیکی ، لودر ، گریدر ، بولدوزر ، بیل مکانیکی ، دستگاههای مکنده و حفاری ، پمپ و ویبراتور ، لیف تراک و جرثقیل خود را که مجاز به عبور و مرور در جاده های عمومی نمی باشد تحت این بیمه قراردهد.

بیمه تجهیزات الکترونیکی E.E

کلیه خسارات سخت افزاری ابزارهای ظریف الکترونیکی رایانه و. .. در مقابل خسارات ناشی از ضربه ، برخورد اجسام خارجی ، آبدیدگی ، آتش سوزی و نوسانت برق تحت پوشش قرار می گیرد.

بیمه بویلر و مخازن تحت فشار

ضمن بازدید و ارائه توصیه های ایمنی به بیمه گذاران خطر انفجار مخازن تحت فشار ، بویلرها و خسارتهای ناشی از آن تحت پوشش قرار می گیرند.

بیمه فساد کالا درسردخانه D.O.S

این بیمه نامه مکمل بیمه شکست ماشین آلات است و بیمه گذار می تواند همزمان با بیمه تجهیزات سردخانه ، خسارت ناشی از فساد کالاهای موجود در انبار سرخانه را در صورت از کار افتادگی دستگاههای تبریدی تحت پوشش قراردهد.

تولیدکنندگان کالا

به موجب این بیمه‌نامه ، بیمه‌گر متعهد می‌شود که خسارات جانی یا مالی وارد به مصرف‌کنندگان و اشخاص ثالث که ناشی از عدم ایمنی و یا عیب و نقص کالای تولید و عرضه شده توسط بیمه‌گذار است را جبران نماید. این بیمه‌نامه هرگز جایگزین گارانتی یا ضمانت‌نامه کالا نمی‌گردد و به عبارتی خسارت وارد به خود کالا تحت پوشش نمی‌باشد.

عمومی

در مواردی که امکان آسیب رساندن به اشخاص ثالث (غیر از کارکنان و افراد مرتبط با حرفه ، فعالیت یا کالای تولیدی بیمه گذار) در حین انجام کار وجود داشته باشد ، بیمه‌های مسئولیت عمومی خسارات‌ جانی و مالی وارد به زیاندیدگان را جبران خواهند نمود. از انواع بیمه‌هایی که در این دسته صادر می‌گردد عبارتند از:
بیمه مسئولیت ناشی از نصب و نگهداری تابلوهای تبلیغاتی: با این بیمه‌نامه خسارات جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث ناشی از نصب ، نگهداری و یا مالکیت انواع تابلو ، در صورت احراز مسئولیت بیمه‌گذار ، جبران خواهد شد. بیمه مسئولیت دارندگان ماشین آلات راهسازی ، صنعتی ، کشاورزی: این بیمه نامه خسارات جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث که ناشی از مسئولیت دارنده یا راننده وسیله نقلیه باشد را جبران نمایند.

بیمه های باربری

بیمه باربری به عنوان یکی از قدیمی ترین رشته های بیمه ای شناخته می شود و از زمانی که تجارت و بازرگانی گسترش جهانی یافت نیاز به آن بیشتر احساس گردید.اگر چه امروزه با پیشرفت سیستم های حمل ونقل در جوامع بشری از شدت برخی ریسک های حمل ونقل کاسته شده است اما با توجه به افزایش حجم محمولات و ازدیاد سرعت وسایل نقلیه, کالاهای مورد حمل ونقل نیز در معرض تهدید ریسک های جدی تری قرار گرفته اند. در واقع بیمه باربری پوششی است برای
جبران خسارتها و زیانهای وارد به محمولات از مبداء بارگیری تا مقصد نهایی برای محصولات کارخانه‌های تولیدی ، کالاهای مصرفی, مواد اولیه ، انواع مصنوعات و ماشین‌آلات که در جریان حمل و نقل, بارگیری و تخلیه به آنها صدمه وارد می شود. در این راستا شرکت کارگزاری رسمی بیمه نکوئی کلیه کالاهایی که به مقصد کشور وارد و یا به کشورهای دیگر صادر می‌گردند و یا در محدوده داخلی کشور ، از شهری به شهر دیگر جابجا و یا از کارخانه به انبار حمل می‌شوند را تحت پوشش بیمه باربری قرارمی دهد.

انواع بیمه حمل و نقل کالا شامل

حمل و نقل داخلی, صادراتی, وارداتی و ترانزیت که به صورت زمینی ، دریائی ، هوائی و یا ترکیبی از آن ها با
حداقل نرخ ممکن, تحت کلوزهای مختلف و برای پوششهای متفاوت توسط این شرکت ارائه می‌شود.

بیمه حمل و نقل داخلی:

این بیمه نامه محموله هایی که مبداء و مقصد و مسیر حمل آنها در محدوده جغرافیائی ایران قرارداردرا شامل می شود و خطرات ناشی از آتش سوزی ، انفجار ، تصادف ، واژگونی ، پرت شدن از روی وسیله نقلیه ، سرقت کلی محموله ، خسارتهای ناشی از تخلیه و بارگیری ، آبدیدگی ، برخورد جسم خارجی به محموله را تحت پوشش قرار می دهد.

بیمه حمل و نقل بین المللی:

این بیمه نامه محموله های وارداتی ، صادراتی و ترانزیتی را براساس شرایط استاندارد انستیتوی بیمه گران لندن شروط A- B- C یا Total Loss تحت پوشش قرار می دهد.

انواع بیمه باربری

بیمه باربری وارداتی
بیمه باربری صادراتی
بیمه باربری داخلی

خطرات بیمه شده:

خطرات بیمه شده در شرایط c عبارتند از:

آتش سوزی ، انفجار ، به گل نشستن کشتی ، غرق ، واژگونی یا از ریل خارج شدن وسیله حمل زمینی ، تصادم با اجسام خارجی ، تخلیه کالا در بند اضطراری ، زیان همگانی ، تفدیه و به دریا انداختن کالا ، سهم الشراکه بیمه گذار از زیان همگانی و هزینه های نجات.

خطرات بیمه شده در شرایط B عبارتند از:

کلیه خطرهای بیمه شده تحت شرایط C ، به انضمام خطرهای زلزله ، آتشفشان ، صاعقه ، به دریا افتادن کالا از کشتی ، آبدیدگی از آب شور و شیرین در نتیجه ورود آب دریا ، دریاچه یا رودخانه به شناور ، وسیله حمل و زمینی ، کانیتنر و انبار کالا و تلف کلی هر بسته کامل از کالا حین بارگیری یا تخلیه از شناور.

خطرهای بیمه شده در شرایط A عبارتند از:

در این نوع بیمه کلیه خطرهایی که حین حمل محمولات را تهدید می کنند تحت پوشش قراردارند ، به جز استثنائات ذکر شده در شرایط A.

خطرهای بیمه شده در بیمه نامه های باربری داخلی:

دراین نوع بیمه معمولاً خطرهای تصادف ، تصادم وسیله نقلیه و آتش سوزی روی وسیله نقلیه بیمه می گردند.
با موافقت بیمه گر و بیمه گذار میتوان خطرهای بارگیری و تخلیه ، پرت شدن محموله از روی وسیه حمل ، سرقت ، برخورد محموله با اجسام خارجی ، زلزله ، سیل ، انفجار و صاعقه را نیز بیمه نمود.

استثائات بیمه نامه:

استثنائات با شرایط C , B

عمد بیمه گذار ، کسری و فرسودگی عادی کالا خسارت ناشی از نامناسب بودن بسته بندی ، بارچینی نامناسب ، عیب ذاتی ، خسارت ناشی از تأخیر حتی اگر تأخیر در اثر وقوع خطر بیمه شده بوجود آمده باشد ، ورشکستگی مالکان ، مدیران یا اجاره کنندگان کشتی ، اعمال عمدی اشخاص ، خسارت ناشی از سلاح هائی که با انرژی اتمی کار میکنند ، عدم قابلیت دریانوردی کشتی جنگ ، جنگ داخلی ، انقلاب ، شورش ، تصرف ، ضبط ، توقیف ، مین ، اژدر یا سایر سلاح های جنگی مترو که ، اعتصاب تعطیل کار ، بلوا اغتشاشات داخلی و اعمال تروریستی.

استثنائات بیمه نامه با شرط A

استثنائات بیمه نامه با شرط A همانند استثنائات با شرط C,B است با این فرق که در شرایط A « اعمال عمدی اشخاص » جزء استثنائات قرارندارد.

استثنائات بیمه نامه باربری داخلی

عمد بیمه گذار و کارکنان و نمایندگان وی ، فساد محموله به دلیل تأخیر در حمل ، جنگ جنگ داخلی ، انقلاب قیام ، شورش ، اعتصاب ، توقیف ، ضبط ، مصادره اموال ، واکنش های هسته ای آلودگی مربوط به تشعشعات هسته ای رادیو اکتیو ، حمل مواد منفجره ، حمل فلزات و سنگ های قیمتی و عتیقه جات ، پول و اسناد و اوراق بهادار ، آثار هنری.

مدت بیمه در شرایط C,B,A

شروع بیمه از لحظه بارگیری کالا در مبداً مندرج در بیمه نامه ، خاتمه آن به محض تحویل کالا به انبار نهائی و یا در مورد حمل دریائی ۶۰ روز پس از تخلیه کالا از کشتی. در مورد حمل زمینی ۶۰ روز پس از ورود کالا به گمرک مرزی کشور مقصد. در مورد حمل هوائی ۳۰ روز پس از نشستن هواپیما در فرودگاه کشور مقصد هرکدام که زودتر اتفاق افتد خاتمه می­یابد.
در مورد حمل داخلی ۸ روز پس از رسیدن کالا به مؤسسه حمل و نقل در مقصد و یا به محض رسیدن کالا به انبار بیمه گذار هر کدام که زودتر اتفاق افتد.

الحاقیه

پس از صدور بیمه نامه و ارائه آن به بیمه گذار ممکن است تغییراتی در بیمه نامه بعمل آید که با صدور الحاقیه این تغییرات اعمال می شود.
معمولاً تغییرات بوسیله بیمه گذار درخواست در صورت موافقت بیمه گر توسط بیمه گر الحاقیه تنظیم و جزء لاینفک بیمه نامه میباشد.

انواع الحاقیه:

۱-الحاقیه افزایش یا کاهش مبلغ بیمه شده
۲-الحاقیه تمدید مدت اعتبار بیمه نامه
«اگر به عللی بیمه گذار نتواند در مدتهای مذکور در بیمه نامه کالای بیمه شده را از گمرک ترخیص نماید قبل از انقضای مدت مذکور میتواند درخواست تمدید اعتبار بیمه نامه را نماید » بنابراین مدت اعتبار بیمه به شرطی قابل تمدید است که اولاً کالا به مقصد تعیین شده در بیمه نامه نرسیده باشد ، ثانیاً درخواست تمدید از سوی بیمه گذار قبل از انقضای اعتبار بیمه نامه باشد.
۳-الحاقیه ابطال بیمه نامه
۴-الحاقیه اصلاحی

جهت اطلاع بیشتر از شرایط بیمه درخواستی خود و سفارش بیمه با کارشناسان ما تماس بگیرید.
کرج ، خیابان اصلی گوهردشت ، بین داریوش و سه باندی ، پلاک 47 ( بالای بانک قوامین )

تلفن: 09109381520 - 02634425148